Jun 21, 2015

Mi lesz veled emberiség, ha eltűnnek a méhek?


Albert Einstein jóslata jutott eszembe, mely szerint kb. négy évvel élhetné túl az emberiség a méhecskéket, ha ezek mind kipusztulnának, és valószínűleg igaza lehet, hiszen ha nincs beporzás nincs termés, oszt mohát rágcsálva kötve hiszem, hogy pocakot eresztenénk.
Ez akkor villant agyamba, amikor egy méhész barátommal beszélgetve, arról panaszkodott, hogy szinte méhek nélkül maradt, mert valami titokzatos betegség tizedeli e szorgos kis állatkákat.
Jobban mondva nem tizedeli, hanem tíz százaléka se maradt meg a méhcsaládoknak, ott áll a sok kaptár üresen mint egy kísértetváros a horrorfilmekben.
Valami horror van is a dologban, mert nem csak úgy egyszerűen elpusztulnak a méhek, hanem sok esetben negyven ötvenezer tagú méhcsaládok tűnnek el egyik napról a másikra, otthagyva csapot papot, azaz a mézet, lárváikat, királynőjüket, és többé nem lehet megtalálni még a tetemeiket sem.
A furcsa még az, hogy az elhagyott kaptárak közelébe se más méhek, se méztolvajok, de még a viaszmoly se közeledik, mintha egy láthatatlan védőburok venné azt körül.
A tömeges méhpusztulásért lehet okolni a klímaváltozást, a vegyszereket, a különbnél különb sugárzásokat, a gén-modifikált növényeket, de ez a kaptárelhagyás annyira kísérteties, hogy sok kutatónak még háta is
lúdbőrözik, amikor erre gondol, nem találva rá egy épkézláb magyarázatot.
Nem mondhatni, hogy könnyű megfejteni, természetes keretek között kutatva, e rejtélyes jelenség okát, de lehet találni néhány magyarázatot, ha a természetfeletti zónákban keresgél az ember.
Azt ugyebár feltételezhetnők, hogy a repülők által levegőbe eregetett alumínium nanorészecskék miatt, a méhecskék is Alzheimer kórt kapnak, akárcsak az emberek, és elfelejtik a hazafelé vezető utat, de ez nem valószínű, mert akkor valahol csak megtalálnák őket.
Azt is feltételezné az ember, hogy a nyugati méheket eltérítik a keletiek és fordítva, de ez sem valószínű, mert akkor nem panaszkodnának mindkét égtájon, no meg nem tűnnének el a semlegesnek számító vadméhek.

Ha viszont feltételezzük, hogy létezik egy miénkkel párhuzamos világ, ahova alkalomadtán át lehet ruccanni, akkor ezzel már magyarázható lenne ez a tömeges méhvándorlás, hiszen a muslicák eltűnése és megjelenése is csak ezzel magyarázható. No, de miért nem jelennek meg újra a méhek, és miért nem nyúl semmi az elhagyott kaptárakhoz?
Nem marad más hátra szerintem, csak egy konspirációs teóriát felállítani, mely szerint földönkívüli méhészek praktikáival állunk szemben, akik befogva a méhcsaládokat áttelepítik őket saját bolygójukra mézet termelni, egy ember számára ismeretlen virtuális burkot húzva a kaptár köré.

Ezt két okból is tehetik, vagy azért mert meg akarják menteni a méhecskéket a pusztulástól, vagy ismervén Einstein számításait, el akarják népteleníteni a Földet, hogy majd alkalomadtán simán elfoglalhassák.
De bármi is lenne a magyarázat, nem ártana egy kissé jobban odafigyelni ezekre a hasznos kis állatokra, és valamiként meg kellene védeni őket a kipusztulástól, ha nem akarjuk, hogy éhkoppot nyalogassunk lépes-méz helyett.



No comments: