Esszék





Barátok és szeretők

Nagyon elferdült napjainkban ennek a két szónak az értelme, ezért úgy érzem nem ártana tisztázni, hogy tulajdonképpen kit lehet barátnak nevezni és kit szeretőnek.
Nagyon lealacsonyították mindkét fogalmat, és annyira hétköznapivá tették őket, hogy az valósággal fáj annak, aki tudja, hogy mi az a barát, vagy ki egy igazi szerető.
Például találkozik az ember egy ismerősével, aki valakivel sétál, ezt bemutatják neki, hogy íme ez egy barát, akit mint kiderül két hete ismer. Egy baráti kapcsolat kialakulásához évekre van szükség, nem napokra vagy hetekre és ez így igaz, mert két hét múlva ugyanaz az ismerős már más „ baráttal” sétál, az előbbi ugyanis már ellenség lett, ugyanis nem tudtak megegyezni, hogy a WC papírt milyen pozícióba kell a görgőre felhelyezni. Nagyon kellene vigyázni, hogy kit becéz az ember a barátjának és ne alacsonyítsuk le ezt a szót és töröljük a nemes érzések listájáról ezt a szép emberi érzést, ami meg kellene különböztessen az állatoktól, épp úgy mint a szeretet vagy szerelem.
Egy békésen legelésző juhnyájnak a tagjait is barátoknak nevezhetjük, hisz oly egyetértésben élnek, addig, amíg jön a farkas, ekkor már csak mindegyik a maga irháját menti, de hát ők állatok és .....

A teljes írás A KÁOSZ c. E-BOOK-ban.


                                      Miért búsul a magyar?
Esszé a búbánatról.
Minden emberfajnak és azon belül minden nemzetnek van egy fő jellemvonása, ami természetesen csak általánosságban érvényes, egyénileg „ akinek nem inge ne vegye magára”. Így például a négerek, ha összeütnek két darab fát, máris vigadnak és táncolnak, még üres hassal is. Az ázsiai népek is általában víg kedélyű, mosolygós emberek és nem tudom miért nem vagyunk mi is azok, ha egyszer onnan származunk, vagy nem?

Azt, hogy honnan jöttek ide őseink és kinek vagyunk a leszármazottai nem akarom firtatni, de, hogy rég itt vagyunk az biztos, mert kevés nemzetnek van olyan történelme mint a magyar népnek és ahelyett, hogy ennek örülnénk mi búsulunk rajta. Olvastam olyan elméleteket,....

A teljes írás A KÁOSZ c. E-BOOK-ban.




A nyomor


Az ember amióta kikerült a paradicsomból, vagy annyira kifejlődött a majomból, hogy már gondolkodni is tudott, azóta állandó nyomorellenes harcot folytat. Ha valaki ismer egy olyan tudatos emberi cselekedetet, amelyiket nem lehet erre a harcra visszavezetni akkor az szóljon és én visszavezetem neki. Még az ösztönös cselekedeteivel is – amelyek sokszor nyomorba döntik a cselekvőt – a nyomor ellen harcol. Hiába próbálja ámítani magát, akármit is tesz, gondolataiban mindig ott bujkál a félelem és így újra, meg újra harcba indul.
Minden új harcot másképp nevez el, mert sosem akarja beismerni, hogy tulajdonképpen miért teszi azt, amit tesz. Nagyon sokan próbálnak elmenekülni a nyomortól, így állandó migrációban élnek, nem veszik észre, hogy az ott van a földkerekség bármely pontján és az e világi életben nem lehet szabadulni tőle. Azt se én, se más nem tudná megmondani, hogy egy másvilági életben ....

A teljes írás A KÁOSZ c. E-BOOK-ban.

                                                                A félelem


Nagyon sokféle meghatározása létezik a félelemnek, mint emberi érzésnek és nagyon sok elmélet létezik arról, hogy tulajdonképpen mi is váltja ki a félelmet, meddig tart a szorongás és hol kezdődik a félelem.
Itt egy saját elméletemet írom le a félelem okairól és ezek esetleges megszüntetéséről, ez hivatalosan nem elfogadott, mert bizonyítani nem tudom helyességét és nincs meg hozzá a hírnév, ami elfogadtassa. Általában minden elméletnek, csak bizonyos százalékát lehet bizonyítani, mindig marad jó pár százalék véletlen és ezt tölti ki egy hangzatos név, vagy cím melynek hallatára fejek hajlanak és térdek roggyannak, elfogadtatva az elméletet, amit természetesen nemsokára megdönthet egy újabb elmélet, ha divatosabb vagy befolyásosabb név hozakodik elő vele.
Az emberek sokszor csak azért fogadnak el valamit, mert „nagy ember” mondta és ilyenkor ....

A teljes írás A KÁOSZ c. E-BOOK-ban.


Pénz és boldogság

Nagyon sok elmélet és mondás létezik a pénz, és a boldogság kapcsolatáról, de véglegesen még senki nem tudta bizonyítani, hogy boldogít-e a pénz, vagy nem. Mivel ez a téma nyitott, ezért merészelek én is filozofálgatni a pénz boldogító, avagy boldogtalanító hatásáról. Előre megmondom, én a relativitás elmélet híve vagyok, ezért ezt a témát is ilyen szemszögből kezelem.
Nekem a pénz csak relatív boldogságot ad, gondolok itt olyan esetekre , mint amikor nincs mivel kifizetni a gázszámlát, de az utolsó pillanatban .....

A teljes írás A KÁOSZ c. E-BOOK-ban.


A maradiságról

Sokszor elgondolkodtam azon, hogy tényleg maradi vagyok-e, miután többször is rám fogták a gyerekek, amikor határidőt szabtam az esti kimenőknek. Majdnem minden egyezkedés után azt állították, hogy nagyon maradi vagyok, mert egy modern gyereknek nem illik reggelnél hamarabb hazajönni egy buliból, ugyanis a többi akkor kiröhögi, célozgatva a pizsamaosztásra.

Ez már modernebb mint a bilikongatás, de egy mai gyerek már alig ismeri a jól megtermett hajdani pléhből készült éjjeliket, melyeket valójából nem is kongattak, mert féltették a mázát, és csak úgy kondult meg ....

A teljes írás A KÁOSZ c. E-BOOK-ban.

                                                      Krízishelyzet

Mivel jelenlegi helyzetünknek semmi javulását nem észlelem, megint arról kell írjak, ami egyeseknek nem tetszik és kettesek nem akarnak hallani róla.
Félreértések elkerülése végett, a krízis magyarra fordítva válságot jelent, de én nem vagyok biztos benne, hogy ez megfelelő, valahogy ijesztőbb fordítás kellene, mert a válság túl egyszerű és nem tudatosítja az emberekben azt, hogy mennyire veszélyes helyzetbe kerültünk. A krízist mindeddig csak mint egyéni lélektani állapotot kezelték, szerintem elérkezett az idő egy másfajta kezelésre is.
Mivel a hamis prófétákat szigorúan büntetik, ezt az írást senki ne vegye próféciának, amit itt leírok az csak egy egyszerű, optimista ember kissé pesszimista eszmefuttatása, aki néha megborzong, ha a jövőre gondol.
Hat milliárdon zsúfolódunk már a golyóbisunkon és mint megannyi sáska pusztítunk mindent....

A teljes írás A KÁOSZ c. E-BOOk-ban.

                                                  Miért ragaszkodunk ezen világi élethez?


Írásomnak nem az a célja, hogy az öngyilkosok elszaporodott csoportját gyarapítsam, sőt ennek az ellentéte. Ezt előre jegyzem meg, mindenfajta félreértés elkerülése végett, mert ugyebár sosem tudhatom ki mit bogoz ki agytekervényeim szüleményeiből és azt sem, hogy olvasása után milyen ötletei jöhetnek.
Tovább az" Isten(ek) világa" c e-könyvben.




                                                               Sznobizmus
„Az előkelőket vagy szellemi élet előkelőségeit majmoló, hozzájuk dörgölőző személy”- ez lenne egyfajta hivatalosabb megfogalmazása a sznob embernek.
Én viszont más meghatározást adnék, éspedig: sznob az a személy akinek nem lehet elérni egyfajta kóréval az orrát.
Megengedhetem magamnak mert esszét próbálok írni és itt nem vagyok köteles a hivatalosan elfogadott magyarázatokat és meghatározásokat használni, csakis saját gondolataim szabályainak engedelmeskedek.
Igazából nem is foglalkoztam volna ez embertípussal, ha ne kezdenének annyira elterjedni manapság, hogy már figyelmeztetőt kell írjak, mert kezd egyfajta életstílussá válni nagyon sokak számára.
Ha több személy, mint ahányat megengedhet magának egy társadalom kezd egy olyan életformát mímelni, amelyhez nincs tehetsége ez már komoly veszélyt jelent.
Addig amíg sok ember között akad egypár sznob, addig minden oké, hanem amikor.....

A teljes írás A KÁOSZ c. E-BOOK-ban.

                                      Válságdíj és váltságdíj

Valamit írogattam és kifelejtettem egy betűt, épp azon morfondíroztam, hogy egyetlen kis betű mennyire megváltoztatja egy szó értelmét, amikor rájöttem, hogy tulajdonképpen a „ válságdíj” hiába értelmes szónak néz ki első olvasásra, még sincs semmi értelme, legalábbis nem volt, az után ítélve, hogy nem jelenik meg se szótárakban, se szómagyarázatokban.
Ezért úgy döntöttem, értelmet adok neki, mert tiszta szégyen, hogy jelen pillanatban amikor annyira tele vagyunk mindenféle válsággal és annyira válságos a helyzet, hogy talán Noé idejében volt csak hasonló, egy szónak amelyik ezzel kapcsolatos ne legyen értelme.
Kezdjük talán a váltságdíjjal, ez mindenki számára érthető és egyszerű, mert ugyebár jönnek a rablóvicsok, elrabolnak egy ágrólszakadtat, akiért váltságdíjként elkérik azt a pénzt,.....

A teljes írás A KÁOSZ c. E-BOOK-ban.
                                                     
A KEZDET ÉS A VÉG








Nagyon gyakran hallani manapság olyan kinyilatkozásokról, miszerint az emberiség az utolsó időket éli, jelenlegi életformájában és nemsokára bekövetkezik az, amit a Biblia meg a Korán megjósol, azaz a végítélet napja. Csak azért említem ezt a két könyvet, mert az ezekre alapuló keresztény és muzulmán vallás a legelterjedtebb, no meg az ezekből kialakult irányzatok is mind ugyanazt az ismeretlen jövőt próbálja megfejteni, amit a világvége jelent.
Úgy a kereszténység mint a muzulmán vallás tulajdonképpen egy apokaliptikus szektaként határozza meg saját magát kinyilatkozásaiban, hisz mindkettő a történelmi idő végét hirdeti, ez csak bizonytalanságot és kilátástalan jövőt jelent számomra, ha a sok fenyegetést szívemre veszem.
Kezdjük talán a kezdettel, amikor még semmi nem volt, állítják egyesek és ekkor teremté Isten a világot és váltig bizonygatják igazságukat vallásuk tanaira hivatkozva, habár a Biblia sehol nem említi, hogy Isten a semmiből teremtett volna. Ez szerintem csak arra szolgál, hogy .....

A teljes írás A KÁOSZ c. E-BOOK-ban.

No comments: